Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Дженоа би след нов рецитал на "картечницата" от Полша

Отборът на Дженоа записа втора поредна победа от началото на сезона. "Грифоните" удариха с 1:0 Болоня и се нареждат на седмо място във временното класиране на Серия "А". Трябва да отбележим, че футболистите от Генуа са с мач по-малко заради отложения двубой на старта на сезона. В герой за "рособлу" се превърна голмайсторът Кшищоф Пянтек, който намери мрежата в 69-ата минута. Полският стрелец порази долния ляв ъгъл на вратата с премерен удар от дъгата на наказателното поле. Това е четвърти гол от три срещи за Пянтек през сезона.