Александрина Найденова спечели титлата в Сеута

Александрина Найденова спечели турнира по тенис на червени кортове в Сеута (Испания) с награден фонд от 15 хиляди долара. Водачката в схемата Найденова се наложи на финала поставената под номер 7 представителка на домакините Лусия Кортес Йорка с 6:1, 4:6, 6:1 след почти два часа игра.
26-годишната българка взе убедително първия сет, а във втория навакса пасив от 1:4 до 4:4, но след това допусна втори пробив и Йорка изравни резултата. В решаващата трета част Найденова направи серия от пет поредни гейма, за да запише девета победа в последните си десет мача, след като през миналата седмица тя игра финал и на друг турнир в Марбея (Испания).

С успеха днес тя си осигури 12 точки и 2352 долара, като спечели общо осми трофей на ниво ITF в кариерата си и първи на сингъл от януари 2015 година в Шарм ел Шейх (Египет).