Хебър с шести пореден успех

Лидерът в Югозападната трета лига Хебър победи като гост с 3:0 Надежда Доброславци в среща от 7-ия кръг. Така отборът от Пазарджик е еднолично на първото място, като има преднина от три точки пред Пирин (Разлог), който направи само 0:0 при домакинството си на Беласица.

Мачът се игра пред 200 зрители на един от терените в комплекс „Царско село“. Първата опасност беше пред вратата на Хебър. В шестата минута Дебърлиев улови топката след удар с глава на нападател на домакините. В 12-та минута Иван Иванов откри резултата след изпълнение на пряк свободен удар. До края на полувремето пропуски направиха Стефан Лачов, чийто удар беше спасен от вратаря и Александър Александров, който стреля в аут.

Второто полувреме започна с натиск на Надежда, като Дебърлиев спаси опасен удар от над 25 метра. В 74-тата мин. Стефан Лачов пропусна да удвои, като добавката му след удар на Тонев уцели гредата. В 82-рата минута Станимир Димитров вкара за 0:2. Пет минути по-късно Цветан Павлов проби отляво и сервира топката на Цветелин Тонев, който с мощен удар покачи на 0:3.