Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Сампдория спука от бой Фрозиноне (видео)

Сампдория хвърли здрав пердах на Фрозиноне в гостуването си от 4-ия кръг в Серия "А". "Моряците" се наложиха с категоричното 5:0 на "Стадио Бенито Стрипе" и така записаха нов впечатяващ успех на сметката си след триумфа с 3:0 над Наполи в предния кръг.

Головото шоу бе започнато от Фабио Куалярела. В 10-ата минута Едгар Барето пусна успоредно на голлинията и ветерана засече отблизо за 0:1.

В 47-ата минута Куалярела центрира за Джанлука Капрари, който от воле удвои.

Третият гол падна в 54-ата минута, когато Грегоар Дефрел с хитър удар по земя от границата на пеналта изненада вратаря за 0:3.

В 83-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Емил Халфредсон срещу Давид Ковначки, а потърпевшият сам реализира от бялата точка за 0:4.

Крайното 0:5 оформи отново Дефрел в 86-ата минута, вкарвайки отблизо след пас на Гастон Рамирес.

Така Сампдория събра актив от 6 точки и излезе на 4-ата позиция, като е и с мач по-малко. Фрозиноне пък е на дъното без победа и само с 1 спечелена точка до момента.