Миньор и Марек опасно близо до зоната на изпадащите след боево равенство

Марек и Миньор (Пк) направиха здрав мач на стадион „Бончук“ и завършиха наравно 1:1 в среща от Югозападната Трета лига. И двата тима могат да съжаляват за резултата, след като домакините поведоха рано-рано, а „чуковете“ бяха по-активният отбор на терена.

Марек откри резултата още във 2-ата минута, когато защитата на гостите изпусна Димитър Владимиров и той прехвърли вратаря Леонтиев за 1:0. От тук насетне Миньор взе инициативата, повече играеше с топката, но така и не подложи дупнишката врата на обстрел. Все пак перничани изравниха в 39-ата минута. Тогава Иво Иванов напредна и бе съборен в наказателното поле, а след това сам реализира отсъдената дузпа за 1:1.

И след почивката миньорци бяха по-дейни, но отново не създадоха реална опасност пред Гоцев, с изключение на няколко мелета и удари отдалеч. Най-добрата възможност бе в 79-ата минута, когато след корнер Селимински стреля с глава на сантиметри над напречната греда.