Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ел Маестро: Див мач, такава динамика не е типична за България, мислим за Левски

Наставникът на ЦСКА-София Нестор ел Маестро направи любопитен коментар след домакинската победа на неговия тим с 3:1 над Черно море.

“Хубав мач за наблюдаване. Това е заслуга и на двата отбора. Особено през първото полувреме беше много динамично, което не е типично за мачовете в България. През първата част дори бе див двубой. През второто показахме класата си и заслужено спечелихме. Играхме просто по-добре. Успяхме да се освободим от тяхната преса с постоянство и повече точни подавания. Тяхната преса не бе като тази през първото полувреме. Имахме много чисти положения. Странно - вкарахме два фантастични гола, а изпуснахме много по-лесни положения. Всяка победа е важна, ние сме най-големият отбор. Трябва да продължим по същия начин и през следващата седмица”, каза Ел Маестро, след което коментира играта на Тиаго и Жоржиньо.

“Тиаго изглеждаше много жив, можеше да вкара и хеттрик.

Жоржиньо е важен играч за нас. Имаше добри мачове. Днес се бореше много. Винаги е по-трудно да играеш през първото, отколкото през второто полувреме - особено когато печелиш. Всеки може да играе през послдентите 25 минути, когато водиш”, допълни треньорът на червените, който поясни, че контузията на Рафаел не е отшумяла и ще му трябва още време за пълно възстановяване.

“Получи тежка контузия срещу Рига. Понякога неговото състояние е добро, после се влошава. Ще трябват още поне две седмици, за да започне да тренира пълноценно.”

Ел Маестро призна, че в клуба вече мислят за предстоящия мач с Левски в края на този месец.

“Знам, че всеки чака дербито, мислим за него, но имаме потенциално много тежък двубой като гост. След това първи двубой за Купата, който може да бъде сложен. Напрежението ще е върху нас. Трябва да спечелим тези два мача и след това ще мислим за Левски”, обяви специалистът.