ЦСКА и Арсенал мачкат в Премиер лигата

ЦСКА (Москва) и Арсенал (Тула) записаха разгромни победи в днешния 7-и кръг в Премиер лигата на Русия. Столичани надиграха с 3:0 като гост аутсайдера Уфа, докато "Артилеристите" се разправиха с 4:0 у дома срещу Криля Советов. Българинът Георги Костадинов се появи като смяна за Арсенал в 75-ата минута на мястото на Кантемир Берхамов.

Точни за успеха на ЦСКА бяха Фьодор Чалов в 45-ата и Тимур Жамалетдинов в 59-ата и 63-ата минута.

За победата на Арсенал пък се разписаха Сергей Ткачов в 21-ата и 50-ата минута, Лука Джорджевич в 73-ата и Зелимхан Бакаев в 82-ата минута.

В друг мач от кръга днес Рубин надигра с минималното 1:0 Енисей с попадение на Дмитрий Полоз още в 6-ата минута.

След днешните срещи водач остава Зенит с 16 точки. ЦСКА е на 4-ото място с 12, Рубин е на 7-ата позиция с 10 пункта, Арсенал е 10-и с 8 точки, Криля Советов, Енисей и Уфа са на 12-ото, 13-ото и 14-ото място, съответно със 7, 5 и 4 точки.