Словения продължава напред след страхотен обрат срещу Белгия

Националният волейболен отбор на Словения си осигури продължаване във втората фаза на Световното първенство в Италия и България. Воденият от треньора Слободан Ковач тим направи страхотен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (22:25, 21:25, 25:19, 25:23, 15:13) срещу Белгия в третата си среща от Група А, играна тази вечер пред около 6000 зрители в зала "Мандела Форум" във Флоренция.

По този начин Словения има 3 победи от 3 мача и 8 точки във временното класиране в групата, с което на практика си подпечатаха участието си във втората фаза на шампионата на планетата. От друга страна това бе втора загуба за "червените дяволи", които с една победа и 3 точки запазват минимални шансове за продължаване напред. Утре (16 септември) словенците ще почиват, докато Белгия ще играе с Япония от 18,00 часа българско време.

"Червените дяволи" спечелиха сравнително лесно първите два гейма, след което изпуснаха шанса за победа, позволявайки на словенците да стигнат до тайбрек. В петия решителен гейм борбата бе за всяка точка, но в крайна сметка Словения показа по-голям характер и желание за победа и се поздравиха с крайния успех след 15:13 и 3:2.

Най-полезен за словенския тим бе влезлият като резерва Ален Шкет с 21 точки (88% ефективност в атака) за победата. Тине Урнаут (1 блок, 1 ас и 38% ефективност в атака) добави още 18 точки за успеха. За белгийците Брам Ван Ден Дриес (2 блока и 48% ефективност в атака) и Сам Деруу (1 блок и 44% ефективност в атака) реализираха 18 и 17 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

БЕЛГИЯ - СЛОВЕНИЯ 2:3 (25:22, 25:21, 19:25, 23:25, 13:15)