Лион изтръгна само точка от Каен

Лион продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона в Лига 1. Днес "Хлапетата" се добраха само до равенство 2:2 в гостуването си на Каен от 5-ия кръг. И това при положение, че съперникът им игра с 10 души от 55-ата минута.

Гостите първи взеха преднина в мача в 45-ата минута, когато Набил Фекир бе точен след чудесно изпълнение от фаул.

Каен обаче успя да направи пълен обрат. В 52-ата минута Клаудио Бовю бе спънат за дузпа от Ферлан Менди и сам реализира 11-метровия удар.

Три минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Александър Джикю получи червен картон за високо вдигнат крак и удар в главата на Фекир.

Дори и така обаче Каен успя да поведе в 73-ата минута, когато Файсал Фажир центрира от фаул и Принс Онианг бе точен с глава отблизо за 2:1.

В края Лион организира натиск, който даде резултат. В 88-ата минута Менди напредна отляво, финтира защитник и с удар по земя в обратния ъгъл вкара за 2:2.

Каен дори завърши мача с 9 души, след като в добавеното време и Бесама Санко видя червения картон за удар с глава срещу съперников играч.

Така Лион остава на 7-ото място в класирането със 7 точки. Каен пък се намира на 11-ата позиция с 6 спечелени точки.