Валенсия още няма победа, "прилепите" играха като гости на "Местайя"

Отборите на Валенсия и Бетис завъртяха 0:0 в двубой от четвъртия кръг на испанското първенство. Момчетата на Марселино отстъпиха владението на топката на своя съперник и разочароваха феновете си с още един мач без победа. “Бяло-черните” все още не познават вкуса на успеха и са в долната част на класирането с три ремита и една загуба. Баломпие на Кике Сетиен временно се изкачи на пета позиция.
Срещата започна с много по-активна игра на гостите от “Бенито Вийямарин”. Севилският тим доминираше и притискаше сериозно “прилепите”. Първото полувреме ще се запомни с по едно положение за двата отбора. В 11-ата минута Кевин Гамейро завърши бързо нападение, но Пау Лопес застана на точното място и се справи. Минута по-късно Жорфи Кондогбия трябваше да напусне терена поради травма. В 23-ата Такаши Инуи получи пас в дълбочина, предоля вратаря, но не стреля достатъчно силно и Кристиано Пичини изби пред голлинията.
В 54-ата минута Даниел Парехо нацели греда с фронтален шут след чудесна работа на Родриго. И след почивката “вердибланкос” продължиха да се чувстват като домакини и да играят много по-често с топката. В 80-ата Серхио Леон изпусна след добро включване в атака на Жуниор Фирпо. До края нулите се запазиха.