ЦСКА-София отново на върха след голове шедьоври, Черниаускас с голям гаф (видео+галерия)

ЦСКА-София се изравни с Левски на върха, след като постигна домакинска победа с 3:1 над Черно море в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Едвин Джеси още в 15-ата секунда, а Черниаускас си вкара куриозен автогол в 14-ата минута. Последваха два снаряда на Кирил Десподов (39) и Рубен Пинто (58), с които червените стигнаха до трите точки.

Двамата треньори направиха по една любопитна промяна в своите състави. В тази на червените Тиаго остава резерва за сметка на възстановения Жоржиньо. На пейката на гостите пък бе капитанът Георги Илиев.

Срещата започна с минута мълчание в памет на четиримата футболисти на Павликени, които загинаха през седмицата в автомобилна катастрофа.

Домакините откриха резултата 15 секунди след първия съдийски сигнал на рефера Стафан Апостолов. Жоржиньо изведе Джеси сам срещу Макенджиев, чукна топката преди вратаря на моряците, след което го удари с бутоните в гърдите. Кълбото се отклони в гредата и за Джеси не бе проблем да направи добавка от метър в празната врата за 1:0.

Варненци скочиха срещу решението на рефера да признае гола, тъй като искаха той да бъде отменен заради влизането на Джеси срещу Макенджиев, но претенциите им не бяха уважени.

В осмата минута Черно море можеше да изравни, когато Васил Панайотов бе оставен непокрит на 16 метра срещу червената врата, но стреля над напречната греда.

Така се стигна до 14-ата минута, в която домакините си вкараха куриозен автогол. Чорбаджийски върна към Черниаускас, който опита да изчисти, но така фалцира топката, че я изпрати в собствената си врата за 1:1.

В 28-ата минута ЦСКА-София на два пъти пропусна да вкара за втори път. Бодуров изведе Десподов сам срещу вратаря, но Макенджиев изби шута на нападателя. Последва добавка на Джеси, която Енчев изчисти в корнер. При тази атака обаче съдиите трябваше да отсъдят засада на Десподов и изкараха късмет, че не се стигна до попадение.

Черно море отговори с опасна контраатака в 33-ата минута, при която Ндонгала надбяга Лясков и шутира от малък ъгъл, но Черниаускас изби в корнер. Шест минути по-късно домакините отново поразиха вратата на моряците. Това стори Кирил Десподов след брилянтно изпълнен пряк свободен удар от 25 метра, реализирайки в горния десен ъгъл на вратата. И при това положение моряците протестираха от решението на Апостолов, твърдейки, че е нямало нарушение срещу Джеси, който бе побутнат в гърба.

До края на полувремето гостите опитаха да изравнят и това можеше да се случи в 41-ата минута, когато самостоятелен пробив на Ндонгала завърши с опасен шут от границата на наказателното поле, който излезе в аут.

В началото на втората част двата тима си размениха по две опасни атаки, които обаче не завършиха с точен изстрел във вратата. От червените опасни пробиви осъществиха Десподов и Джеси, а Мехди Фенуш и Ндонгала се озоваха зад противниковата защита, но в първия случай нападателят не си спря добре топката и тя му бе отнета, а във втория атаката бе спряна заради тънка засада.

11 ЦСКА-София - Черно море 3:1

Двуострата игра доведе до нов гол и той отново бе във вратата на Черно море. Негов автор стана Рубен Пинто, който вкара за 3:1 след страхотна бомба от 30 метра.

След попадението варненци свалиха гарда и последваха още няколко опасни удара на домакините, които като по чудо не доведоха до ново попадение. Най-близо до него бе резервата Тиаго, който в 71-ата минута получи пас от Мауридес и стреля силно с левия крак, а топката се отби в гредата.

ЦСКА-СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 3:1