Блестящ Де Хеа осигури трите точки на Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед сложи край на блестящия старт на сезона на Уотфорд. “Червените дяволи” спечелиха с 2:1 на “Викаридж Роуд” след много силно първо полувреме, в което отбелязаха и двете си попадения. Ромелу Лукаку откри в 35-ата минута, а малко по-късно Крис Смолинг с красив удар от воле удвои аванса на гостите. Андре Грей върна интригата в 65-ата минута, но до края Уотфорд не успя да стигне до изравняване.

В добавеното време на второто полувреме Неманя Матич получи втори жълт картон, а в самия край Де Хеа направи изключително спасяване след удар на Кабаселе. Испанският вратар имаше и други отлични намеси, като силен удар на Дийни през първата част. Отборът на Жозе Моуриньо можеше да си спести драмата в края, но на няколко пъти пропусна да реализира трети гол.

Манчестър Юнайтед показа, че няма намерение да изчаква търпеливо своите възможности на “Викаридж Роуд”. Още в първите минути на двубоя срещу Уотфорд тимът на Жозе Моуриньо организира няколко добри атаки. Ромелу Лукаку бе изведен отлично от Алексис Санчес сам срещу вратаря на домакините. Белгиецът опита да заобиколи Бен Фостър, но стражът успя да избие топката.

Постепенно Уотфорд намери ритъма си и започна да създава проблеми на защитата на съперника. Играчите на Хави Грасия действаха агресивно и се опитваха да атакуват при всяка възможност. В 16-ата минута Давид Де Хеа запази вратата си след страхотно спасяване след удар на Трой Дийни.

С оглед на ситуациите пред вратата на домакините, Ман Юнайтед логично поведе в 35-ата минута. Центриране на Ашли Йънг стигна до непрокрития Лукаку и той успя да отклони топката в мрежата. Последваха много силни минути за гостите, а Фостър успя да се справи с удар на Погба. Вратарят обаче нямаше какво да направи в 38-ата минута, когато Крис Смолинг с красив удар от воле удвои аванса на “червените дяволи”.

В самия край на първото полувреме Погба пропусна отлична възможност да се разпише и съвсем да отчая домакините. Французинът стреля от воле след подаване на Лингард, но Фостър бе позициониран добре и успя да отрази удара.

Домакините успяха да върнат интригата в средата на второто полувреме. След ъглов удар Кабаселе бе близо до това да засече топката в мрежата, но Смолинг се намеси решително. В 65-ата минута прекрасна атака “стършелите” завърши с гол. Дукуре върна към Андре Грей, който бе непокрит в наказателното поле и прати топката извън обсега на Де Хеа.

Попадението вдъхнови Уотфорд, който започна да атакува с повече играчи. В следващите минути обаче атаките на домакините не доведоха до нищо, а изнасянето им в по-предни позиции отвори големи пространства за нападателите на Юнайтед. Влезлият като резерва Антони Марсиал на два пъти се откъсна, но атаките не завършиха с удар към вратата.

След като не успяха да отбележат трети гол, “червените дяволи” бяха подложени на натиск в заключителните минути. В добавеното време Неманя Матич получи втори жълт картон, след като събори Уил Хюз. Секунди по-късно Де Хеа направи блестящо спасяване. Хюз центрира, а Кабасели насочи топката към вратата, където вратарят за пореден път демонстрира качествата си и осигури победата на тима си.
УОТФОРД - МАН ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 - Лукаку (35)
0:2 - Смолинг (38)
1:2 - Грей (65)