Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Звездите на Арда блеснаха на "Надежда", Локо (СФ) затъва

Отборът на Арда (Кърджали) разби с 3:0 Локомотив (София) насред столицата в мач от 7-ия кръг на Втора лига. Звездите в атаката на тима, воден от Стойчо Стоев, вкараха по едно попадение. Венцислав Христов (36), Димитър Макриев (65) и Веселин Марчев (75) вкараха по едно попадение в срещата. "Железничарите" пък от 56-ата минута играха с човек по-малко, след като Зоран Швоня беше изгонен за втори жълт картон.

Успехът прати състава от Кърджали на второ място с 13 точки, докато домакините се смъкнаха на 14-то място с едва шест точки.

58 Локомотив (София) - Арда (Кърджали)

Успехът прати състава от Кърджали на второ място с 14 точки, докато домакините се смъкнаха на 14-то място с едва шест точки. Двубоят се игра пред празните трибуни на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда", тъй като "червено-черните" изтърпяват наказание от четири мача без публика, заради нахлуването на техните фенове на пистата секунди след загубата с 0:1 от Царско село в края на август.

Въпреки това близо 30-40 фенове на домакините намериха колоритен начин да гледат срещата, като се качиха на различни автомобили и пикапи до оградата на стадиона, но и това не помогна на Локо (Сф).

Самата среща започна с едноминутно мълчание в памет на трагично загиналите четирима футболисти на Павликени преди няколко дни.

Юношата на столичани Христов отбеляза първото си попадение за Арда в 36-ата минута, когато засече отблизо топката в мрежата на Александър Любенов. Второто полувреме Локомотив опита да изравни, но в 56-ата минута Швоня беше пратен под душовете, изкарвайки си втори жълт картон. Така за опитния състав на гостите не беше проблем да постигнат втора поредна победа след пристигането на Стоев.

Макриев удвои в 65-ата минута, когато беше изведен сам срещу вратаря, като отбеляза своя четвърти гол за клуба.

Десет минути по-късно бившият капитан на Локомотив (Пловдив) Веселин Марчев също матира Любенов. Той засече от воле центриране от корнер, като се разписа за втори път през тази кампания.

Арда вече гледа все по-уверено към първото място, което е целта на новаците, докато за Локомотив положението е все по-тежко, след като тима изпусна влизането в Първа лига в баража с Витоша (Бистрица). Тимът на Ангел Колев има вече три поражения от началото на сезона и само една победа.

ЛОКОМОТИВ (София) - АРДА (Кърджали) 0:3
0:1 Христов (36)

0:2 Макриев (65)
0:3 Марчев (75)