Манчестър Сити се справи с лекота с Фулъм при завръщането на Сане (видео)

Шампионът Манчестър Сити победи с 3:0 на "Етихад" новака в Премиър лийг Фулъм в двубой от петия кръг на Премиър лийг. Още във втората минута Льорой Сане даде преднина на домакините, а Давид Силва удвои в 21-вата. Рахим Стърлинг направи 3:0 в 47-ата минута. До края "гражданите" пропуснаха да разгромят своя съперник, а и явно вече мислеха за предстоящия двубой срещу Лион от Шампионската лига.
Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола бе направил четири промени в своя състав. Льорой Сане започна за първи път през този сезон, а Николас Отаменди, Фабиан Делф и Бернардо Силва също стартираха. Джон Стоунс, Риад Марез и Габриел Жезус бяха на скамейката за началото, докато Бенжамен Менди дори не попадна в групата за днес.
Три корекции бе направил Славиша Йоканович. Сайръс Кристи, Стефан Йохансен и Райън Сесеньон бяха титуляри за "котиджърс".

Гостите опитаха да стартират активно и в самото начало стигнаха до корнер пред вратата на Едерсон. Малко след това обаче Сери сгреши в своята половина. Фернандиньо отне, след което проби отляво и центрира към Сане, който засече от границата на вратарското поле - 1:0.
В 15-ата минута Стърлинг проби и стреля. Бетинели протегна крак и леко отклони топката, която след това рикошира в гредата. Агуеро опита добавка, но стражът на Фулъм спаси.
Лондончани, които опитваха да пресират високо своя съперник, без това да им носи успех, капитулираха за втори път в 21-вата минута, когато Стърлинг намери Бернардо Силва отдясно. Португалецът центрира по земя към Агуеро, който опита изстрел, получи се рикошет и топката стигна до Давид Силва. Испанецът пое на гърди, след което прати топката във вратата - 2:0. Така той отбеляза своя мач №350 с 50-ото си попадение за "гражданите".
В края на полувремето Бетинели спаси отбора си от нови голове, след като отрази опасни удари на Сане и Стърлинг. В добавеното време Сане отново прати топката във вратата на гостите, но този път попадението бе отменено заради засада.
98 секунди след подновяването на играта "гражданите" отбелязаха трети гол. Този път попадението бе изработено от Агуеро. Аржентинецът проби отдясно и центрира към Стърлинг, който бе оставен сам и засече от два метра.

В 54-ата минута Кун бе заменен, след като изглежда получи контузия. На мястото му се появи Габриел Жезус. До края именно бразилецът и Стърлинг пропуснаха да направят победата на домакините още по-изразителна.
Манчестър Сити излезе на трето място във временното класиране, на две точки зад лидерите Челси и Ливърпул. Фулъм има четири пункта.