Възходът на Арсенал продължи (видео)

Арсенал записа трета поредна победа и втора поредна като гост, след като спечели с 2:1 срещу Нюкасъл на “Сейнт Джеймсис Парк”. Лондончани си осигуриха успеха в началото на второто полувреме, когато отбелязаха два гола. Първо Гранит Джака се разписа от фаул, а след това Месут Йозил удвои аванса на гостите в своя мач номер 200 с екипа на “артилеристите”. В самия край Кларк отбеляза почетно попадение за тима на Рафаел Бенитес.

Нюкасъл остана с една точка от началото на сезона и има само една победа в последните си 10 мача за първенство. По този начин те изравниха най-лошия си старт във Висшата лига в историята.

Нюкасъл позволяваше на Арсенал да владее повече топката в първата част на двубоя на “Сейнт Джеймсис Парк”. Домакините обаче бяха добре организирани и не позволяваха на съперника да създава опасности пред Дубравка. По-редките опити на “свраките” да атакуват всъщност бяха по-опасни, но и двата отбора не създадоха нищо съществено до средата на първото полувреме.

Защитата на “артилеристите” показваше колебания, когато бе притисната. Грешка на Мустафи позволи на Якоб Мърфи да навлезе в наказателното поле, но Сократис се намеси и се справи със ситуацията. Малко по-късно Чех направи решително избиване след центриране, като топката летеше към непокрити футболисти на Нюкасъл. Лондончани отговориха с две по-опасни атаки, но Лаказет не затрудни вратаря на съперника.

При една от редките ситуации пред вратата на домакините Лаказет изведе отлично Рамзи, но той не успя да уцели добре топката и тя мина високо над вратата. Като цяло първата част мина без реални опасности пред двете врати.

След почивката обаче нещата се промениха. Емери пусна в игра Лукас Торейра на мястото на Гендузи, а Арсенал заигра доста по-уверено. Гранит Джака откри резултата с отлично изпълнение от фаул, а в 58-ата минута Месут Йозил направи 0:2. Джака се измъкна отляво и намери Лаказет. Неговият удар бе блокиран, но Йозил с прецизен удар се разписа в своя мач номер 200 за “артилеристите”.

Лондончани определено доминираха след почивката, а домакините чак в края успяха да стигнат до почетен гол, дело на влезлият на почивката Кларк.

НЮКАСЪЛ - АРСЕНАЛ 1:2
0:1 - Джака (49)
0:2 - Йозил (58)
1:2 - Кларк (91)