Следващият съперник на Лудогорец разочарова срещу Байерн (видео)

В лежерно темпо Байерн (Мюнхен) надигра Байер (Леверкузен) с 3:1 у дома в среща от третия кръг на Бундеслигата и продължава смело напред с пълен актив. Гостите, които в четвъртък ще се изправят срещу Лудогорец в Разград в мач от Лига Европа, поведоха с попадение на Вендел от дузпа в 6-ата минута, но до 19-ата минута бяха обърнати след голове на Корентен Толисо (10’) и Ариен Робен (19’). В 89-ата Хамес Родригес оформи крайния резултат, като в последните десет минути “аспирините” бяха с човек по-малко след директен червен картон на Карим Белараби.

За “аспирините” това е трета поредна загуба и логично те са на последно място. Показаното от тях на “Алианц Арена” може само да радва българския първенец. Състезателите на Байер демонстрираха липса на всякакво желание за игра и много бързо се отказаха от възможността да потърсят нещо срещу Байерн. В продължение на 70 минути те изоставаха само с 1:2, но така и не се опитаха да променят нещо. Те завършиха мача само с един удар в очертанията на вратата - голът от дузпа.
Преди седмица Бордът на директорите на клуба гласува доверие на треньора на Хайко Херлих, но вече не е изключено тимът да има нов наставник за визитата си в България.

На Матс Хумелс беше дадена почивка заради скорошната лека травма, а двойката централни защитници за Байерн пред Мануел Нойер бяха Никлас Зюле и Жером Боатенг. На левия фланг шанс получи твърдата резерва Рафиня. Серж Гнабри беше предпочетен на лявото крило пред Франк Рибери, а Корентен Толисо измести Хавиер Мартинес. В своя мач №200 за мюнхенци във всички турнири Роберт Левандовски пак беше острието в предни позиции, но беше далеч от познатото си ниво. Хамес Родригес пак беше резерва.

Треньорът на Леверкузен Хайко Херлих заложи на куп дефанзивни футболисти при схема 3-4-3, а креативност в предни позиции очакваше от Леон Бейли, Кевин Фоланд и новият германски национал Кай Хавертц. Изненадващо Юлиан Брант не намери място в стартовите 11, но още през първата част се появи в игра.

Началото беше ударно с дузпа за гостите още в 3-ата минута. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Тиаго Алкантара. Фоланд застана зад топката, но Нойер отрази изстрела му. Реферът Тобиас Велц обаче нареди ударът да се пребие заради навлизането в полето на играчи на Байерн преди изпълнението. Предвидливо Фоланд остави Вендел да шутира този път и бразилецът не даде шанс на капитана на домакините - 0:1.
Както обаче обикновено се случва, отговорът на Байерн беше незабавен. Само четири минути по-късно Толисо изравни след няколко поредни грешки в защитата на Байер.
Не мина още много време и футболистите на Нико Ковач вече водеха. В 19-ата ново неориентирано отиграване на футболист в бяло - в този случай Жонатан Та, даде шанс на Робен да шутира от воле и изходът беше само един - гол за 2:1.
Бързият обрат удари по и без това разклатеното самочувствие на тима от Леверкузен и за Байерн още сега се очертаваше спокойно доиграване. В 30-ата минута Томас Мюлер показа класа с далечен изстрел, но Лукас Храдецки отрази.
Малко преди почивката Толисо получи контузия и беше заменен от Хамес.
Веднага след антракта Гнабри не беше далеч от трети гол на сметката на шампионите.
Апатията сред футболистите на Леверкузен продължаваше да прави мача скучен. В 64-ата Левандовски не подходи сериозно към добро подаване и така пропусна още тук да реши всичко.
Това обаче стори появилият се като смяна за Байер Карим Белараби, който в 80-ата минута - на осмата от влизането си - си изкара директен червен картон за грубо влизане в крака на Рафиня. Бразилският бек не успя да продължи заради нарушението и отстъпи мястото си на Дейвид Алаба.
Минута преди края Хамес направи 3:1 с нетипичен за себе си гол с глава, като това беше последното интересно нещо.
Байерн навлезе в серия от седем двубоя за 22 дни. В сряда баварците стартират битката в Шампионската лига с гостуване на Бенфика, а през уикенда ги очаква тежка визита на сребърния медалилист от миналия сезон Шалке 04.