Интер шокиран от свой човек с приказен гол от "1001 нощ" (видео)

Парма постигна изключителен успех насред стадион "Джузепе Меаца", побеждавайки с 1:0 Интер. Футболистите на Лучано Спалети имаха известна доминация преди почивката, но след нея играта се изравни, а в 78-ата минута младежкият национал на Италия Федерико Димарко шокира трибуните в Милано. Левият бранител порази мрежата с фантастично изпълнение от далечна дистанция, което ще бъде помнено дълго от Самир Ханданович. Опитният страж само изгледа фалцираната топка, която се забоде във вратата му. Димарко е продукт и собственост на интеристите, но играе като преотстъпен при "дуковете". Домакините дебютираха с третия си екип през сезона, но той очевидно не им донесе късмет.

В стартовия състав на "нерадзурите" отсъстваше капитанът Мауро Икарди. Нападателят взе участие в срещата на националния отбор на Аржентина срещу Колумбия и остана на резервната скамейка, за да бъде запазен за двубоя срещу Тотнъм в Шампионската лига. Неговото място в атаката на Интер зае Кейта Балде, който обаче бе фигурант на игрището.

На вратата застана несменяемият Ханданович, а пред него действаха Данило Д'Амброзио, Милан Скриняр, Стефан де Фрай и Далберт. Изваденият от списъка на Интер за ШЛ Роберто Галярдини си партнираше в средата на терена с Марсело Брозович, а пред тях Раджа Наинголан помагаше на триото в атака Иван Перишич, Антонио Кандрева и Кейта Балде.

Наставникът на Парма Роберто Д'Аверса се спря на схема 4-3-3, като на вратата действаше Луиджи Сепе. Четиримата в защита за гостите бяха Симоне Якопони, Бруно Алвеш, Рикардо Гальоло и Масимо Гоби. В средата на терена за "дуковете" оперираха Лука Ригони, Лео Стулац и Барила, а Ди Гаудио, Роберто Инглезе и Жервиньо тормозиха защитата на Интер.

Първото полувреме започна скучно, но с течение на времето играта придоби интересен характер. В 16-ата минута "нерадзурите" пропуснаха първото си положение. Перишич получи топката на добра позиция, но хърватската звезда стреля над вратата. Гостите отвърнаха с разбъркване в наказателното поле на 18-кратните шампиони. В 26-ата минута стражът на Парма Луиджи Сепе развесели публиката, след като не успя да улови една балонна топка, което доведе до ъглов удар за Интер. Д'Амброзио и Скриняр обаче не се възползваха от този подарък, пропускайки да бутнат топката в мрежата при далечната греда. Двамата съотборници дори си попречиха, което измъкна Сепе и "дуковете".

В 32-ата минута Ханданович показа класа, спасявайки изстрел от упор на Жервиньо. Бившият нападател на Арсенал и Рома обаче беше в засада, отразена от страничния съдия навреме. Последваха силни минути на "нерадзурите", които наложиха висока преса. В 38-ата минута Наинголан опита точността на своя мерник, но не сполучи. Скоро след това шут нанесе и Брозович, но това доведе само до корнер за домакините. До края на полувремето Сепе спаси изстрел на Перишич отляво. Така двата отбора се прибраха в съблекалните при 0:0 след 45 минути игра.

На почивката Лучано Спалети реагира с логична смяна. Неубедителният и незабележим Кейта Балде не продължи мача за сметка на голямата звезда Мауро Икарди. Интеристите обаче така и не успяха да наложат продължителен натиск пред вратата на "дуковете". Стигна се до 78-ата минута, Федерико Димарко препарира Ханданович - 1:0 за Парма! Бекът нанесе фантастичен фалциран удар с левия крак, който не даде никакъв шанс на шашнатия вратар на фаворитите.

Любопитно е, че Димарко играе като преотстъпен в тима на Роберто Д'Аверса от Интер. Със сигурност попадението на Парма ще влезе в челото на класацията за гол на сезона в Серия "А".

До последния съдийски сигнал Икарди пропусна възможност за изравняване, а Жервиньо такава за удвояване. Така Интер продължава с колебливите си игри от началото на сезона. Звездите на Спалети имат само една победа досега в Серия "А", което със сигурност не се харесва на тифозите на миланския гранд.

ИНТЕР - ПАРМА 0:1