Боби Цонев разклати стола на Ники Митов (видео)

Тимът на Берое се доближи до лидерите в Първа лига. Съставът на Александър Томаш надви с 1:0 Септември (София) в домакинство си от 8-ия кръг на елита. Единственото попадение беше дело на Борислав Цонев в 58-ата минута. Преди това Крис Гади удари гредата в 26-ата минута за гостите, докато Мартин Камбуров нацели гредата в 72-ата минута.

Така "заралии" продължават без поражение на своя стадион през тази кампания, като имат три победи и едно равенство срещу Лудогорец. Тимът от Стара Загора вече има 15 точки, като се изкачи на четвърто място в класирането.

Загубата е пета поредна за Николай Митов и момчетата му, които с едва четири точки заемат предпоследното 13-то място в класирането. .

Томаш беше направил две промени от загубата с Левски, като на местата на Мартин Райнов и Камен Хаджиев започнаха Георги Ангелов и Иван Минчев.

Гостите пристигнаха на стадион "Берое" с голяма нужда от точки, тъй като тимът имаше четири поредни поражения. Митов направи много промени след слабото представяне срещу Етър (0:2) в предния кръг. Бившият треньор на Левски смени четири футболисти - Аласан Диаби, Иван Тилев, Ишмаел Байду и Мирослав Будинов. Иван Стоянов, Ян Меледже, Крис Гади и дебютантът Серхио Веласкес започнаха на тяхно място.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на трагично загиналите четирима футболисти на Павликени преди няколко дни.
Домакините стартираха по-активно срещата, като Бригидо имаше възможност още във втората минута. Вандерсон също пропусна в 5-ата минута. Столичани играеха затворено и разчитаха на контраатака, а в 26-ата минута Крис Гади удари дясната греда. Нападателят се откъсна от защитата след подаване на Александър Георгиев, но пропусна да даде аванс на столичани.

Георгиев пък пропиля отлична възможност, когато взе решение да стреля, а не да подава към Серхио Веласкес. В последните секунди на първата част Иван Бандаловски беше близо до гол, но Галев спаси.

На почивката Тилев смени Меледже, а гостите започнаха на играят по-открито и по-опасно, но в 58-ата минута Борислав Цонев беше изведен отлично от Александър Цветков и даде аванс на Берое. Новият национал на България майсторски реализира своя трети гол за сезона и общо девети в Първа лига с екипа на "зелените".

Попадението притесни противника, който се опита да изравни, но остави свободни пространства, като в 72-ата минута Мартин Камбуров удари гредата. Александър Василев, който игра своя мач 50 в елита, в 74-ата минута и Цонев в 82-ата също пробваха да вкарат втори гол, но Галев спаси. Последваха нов пропуск на Цонев и Милен Желев, докато столичани въпреки промените на Митов не успяха да стигнат до равенството и да прекъснат черната си серия от поражения, която е рекордна за Ники Митов. Бившият треньор на Левски имаше най-много четири загуби поред в елита.

Берое записа пета поредна победа над Септември в първенството. Поражението пък разклати стола на треньора на столичани, който трябва да вдигне тима си за мача с Локомотив (Пловдив), за да успее да запази поста си. Днес тимът му игра по-добре от мача с "виолетовите", но грешките пред гола попречиха на тима да поведе и да се надява на нещо повече от почетна загуба.
Берое пък ще гони точки в две поредни гостувания на Берое и Дунав.

БЕРОЕ - СЕПТЕМВРИ 1:0
1:0 Цонев (58)

БЕРОЕ: 12. Перниш, 4. Алкан, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 25. Ангелов, 28. Бригидо, 73. Минчев, 77. Вандерсон

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 8. Галчев, 6. Бенга, 24. Георгиев, 10. Чандъров, 15. Добрев, 25. Стоянов, 19. Гади, 14. Яя Меледже, 3. Веласкес, 26. Фабиано