Етър удари Дунав в мач с шест гола (видео)

Отборът на Етър удари Дунав с 4:2 като гост в мач от 8-ия кръг на Първа лига. На Градския стадион в Русе гостите поведоха с три гола до 20-ата минута. Даниел Младенов беше точен в 10-ата минута, а Велко Батрович удвои в 14-ата минута, докато Румен Руменов вкара за 0:3 в 20-ата минута. Буквално в последните секунди на първата част Красимир Станоев намали от фаул. Георги Динков в 49-ата минута върна още едно попадение, гредата спаси "виолетовите" от евентуално 3:3 в 59-ата минута, но след това Георги Сърмов (70) от дузпа донесе трите точки на тима от Велико Търново.

И двата тима заемаха незавидни позиции във временното класиране и желаеха да грабнат победата и да се измъкнат от дъното на таблицата. Треньорът на домакините Малин Орачев беше направил две промени сред титулярите от загубата с 1:3 от Лудогорец в Разград. На мястото на Дуда и Мухамаду Мустафа започнаха Божидар Васев и Светослав Ковачев. Красимир Балъков пък заложи на същите 11, които донесоха успеха с 2:0 над Септември на стадион "Васил Левски".

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на трагично загиналите четирима футболисти на Павликени преди няколко дни.

След това началото беше ударно за "виолетовите". Гостите взеха комфортна преднина от три попадения още до 20-ата минута. След светкавична контраатака Даниел Младенов дада аванс на "болярите", засичайки центриране на Флорент Боджадж. Това беше трети гол за него през този сезон, с което подобри постижението си от миналата кампания, когато вкара само две попадения в 14 мача. Малко по-късно Велко Батрович вкара гол красавец, прехвърляйки вратаря Филип Димитров. Той се откъсна от защитата след хубаво подаване на Георги Сърмов. Попадението беше негово първо през този сезон и общо шесто за "виолетовите" в родния елит.
Само шест минути по-късно момчетата на Бала вкараха и трети гол. Колективна грешка в защитата на "драконите" доведе до попадението на Румен Руменов, който се разписа на празна врата с второто си попадение в тази кампания.

Етър държеше изцяло инициативата на терена, докато домакините изглеждаха обречени до 37-ата минута, когато Христо Попадийн беше заменен от Мухамаду Мустафа. Офанзивният футболист промени лицето на Дунав, като до края на първата част Христо Иванов, който преди това сбърка при едно центриране, показа класа на два пъти. Опитният страж спаси два опасни удара на много активния нов национал Светослав Ковачев. Буквално в последните секунди на първата част Красимир Станоев матира Иванов с хубаво изпълнение на фаул, като топката се отби в гредата и спря в мрежата за 1:3. Голът беше първи през този сезон за бившия футболист на ЦСКА-София.

Втората част започна с ново попадение на Дунав в 49-ата минута, като този път точен беше Георги Динков с глава. Бранителят засече центриране на Ковачев, отбелязвайки първото си попадение в елита от сезон 2015/2016 година, когато се разписа с екипа на Берое. Следващите минути момчетата на Орачев натиснаха много тима на Балъков, който имаше късмет в 59-ата минута, когато Мустафа удари горната греда с глава от пет-шест метра. Нападателят беше оставен сам, но пропусна да изравни и да шокира гостите.

Бала направи две промени. Ерик Почански и Аласана Мане влязоха в игра, като смениха Колен и Батрович, за ганаеца това е повторен дебют за Етър. В 70-ата минута гостите стигнаха до четвърти гол. Румен Руменов беше изведен сам срещу Филипов, който беше преодолян, но след това фаулира осмицата на гостите и реферът Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Сърмов, който отбеляза първото си попадение за сезона и общо второ за клуба. Това тотално спря устрема на "драконите", които нямаха сили да реагират и записаха общо шеста загуба през този сезон в елита. Секунда преди края Боджадж удари лявата греда на домакините, които можеха да загубят още по-тежко с 2:5. Именно поради това скандирания "Оставка, оставка", заваляха от трибуните в последните минути.

Играчите на Орачев останаха на 12-то място с шест точки, докато вторият пореден успех на "болярите" ги изкачи на осмо място с 10 точки.

ДУНАВ - ЕТЪР 2:4

0:1 Младенов (10)
0:2 Батрович (14)
0:3 Руменов (20)
1:3 Станоев (45)
2:0 Динков (49)
2:4 Сърмов (70-дузпа)