Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Райо Валекано удари Уеска като гост

Отборът на Райо Валекано прекъсна серията си от загуби от началото на сезона в Примера дивисион, след като се наложи с 1:0 при гостуването на новака Уеска в двубой от 4-ия кръг.

Развръзката в мача дойде в средата на първата част, когато се разписа Жилбер Имбюла, а домакините не успяха да върнат попадението, въпреки опитите си. Отбита топка достигна до него в 29-ата минута и той с мощен удар направи вратаря на Уеска безпомощен.

Гостите можеха да вкарат и втори гол преди края на първото полувреме отново чрез Имбюла, но Уеска се спаси. В 62-ата минута домакините отбелязаха гол, но след консултация с VAR попадението беше отменено. До края домакините атакуваха яростно, но Райо Валекано удържа аванса си.