Пари Сен Жермен разгроми Сент Етиен без звездите

Френският хегемон Пари Сен Жермен разгроми Сент Етиен с 4:0 в двубой от 5-ия кръг на Лига 1 на "Парк де Пренс" дори и без големите си звезди в състава Неймар и Килиан Мбапе, които изгледаха мача от трибуните.

Нулевото равенство се задържа едва до 22-ата минута, когато домакините откриха резултата чрез Юлиан Дракслер. Парижани удвоиха аванса си в 51-ата минута, когато се разписа от дузпа уругвайския нападател Единсон Кавани.

Класиката беше оформена от Анхел ди Мария в 76-ата, а крайния резултат беше зафиксиран от тийнейджъра Муса Диаби в 84-ата минута. С победата ПСЖ продължава да води с пълен актив от 15 точки. Сент Етиен пък върви 12-и с 6 точки.

Двубоят беше генерална репетиция за ПСЖ преди гостуването на Ливърпул от Шампионската лига през следващата седмица. Треньорът Томас Тухел пък стана първият наставник в историята на клуба, който печели първите си пет мача в Лига 1.