"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Русия се разправи бързо с Тунис (видео + снимки)

Победителят във волейболната Лига на нациите Русия записа втора разгромна победа на Световното първенство в Италия и България. Воденият от треньора Сергей Шляпников тим буквално се разправи с Тунис и го би бързо с 3:0 (25:19, 25:6, 25:19) във втората си среща от Група С, играна тази вечер пред едва 550 зрители в зала "Пала Флорио" в Бари.

По този начин "Сборная" излезе начело във временното класиране в групата с 2 победи от 2 мача и 6 точки и на практика се класира за следващата фаза на шампионата на планетата. От друга страна това бе втора загуба за Тунис, който остава на последното 6-о място в Група С без спечелена точка и гейм до момента. Утре (15 септември) Русия ще спори със САЩ, които също са с 2 успеха до момента, от 21,30 часа българско време в един от големите мачове в групата, а преди това тунизийците ще играят със Сърбия от 18,00 часа.

Руснаците не срещнаха никакви проблеми срещу непретенциозния състав на Тунис, като дори спечелиха втория гейм с

25:6!

, което може да се приеме за истинско унижение за африканците.

Най-резултатни за Русия станаха Максим Михайлов (2 блока, 2 аса и 70% ефективност в атака) и Егор Клюка (1 блок и 75% ефективност в атака) с 11 и 10 точки за победата. За Тунис Хамза Наджа завърши със скромните 9 точки.

РУСИЯ - ТУНИС 3:0 (25:19, 25:6, 25:19)