Ница се справи с Рен и без Балотели

Отборът на Ница постигна победа с 2:1 над Рен в двубой от петия кръг на френската Лига 1. Домакините излязоха на собствения си "Алианц Ривиера" без голямата звезда в състава си Марио Балотели, който беше изваден от състава заради наднормено тегло преди срещата.

Гостите поведоха в 58-ата минута, след като Маланга Сара си наниза автогол. Натискът на Ница даде резултат в края на слещата, когато първо Алан Сен-Максимен изравни в 77-ата минута, а минута преди края на редовното време Пиер Леес-Мелу отбеляза победното попадение.

С успеха Ница събра седем точки и върви осми във временното класиране, а Рен със същия актив е на седмата позиция.