Чехия се измъкна в края срещу Русия

Чехия победи следващия съперник на България в световните квалификации по баскетбол - Русия. В Пардубице домакините се измъкнаха с кош в самия край на двубоя, отбелязан от Томаш Саторански и оформил финалния резултат, който бе 80:78.

Именно Саторански бе най-добър за победителите, завършвайки с 16 точки, 8 борби и 6 асистенции за 34 игрови минути. Гардът на Вашингтон Уизърдс наниза победните две точки за своя тим 10 секунди преди сирената, а след това Алексей Швед имаше шанс да донесе успеха на руснаците, но стрелбата му не стигна до целта.

Швед завърши с 16 точки и 7 асистенции за Русия, но нямаше ден в стрелбата, реализирайки едва 1/10 от тройката. За разлика от него Дмитри Хвостов бе на висота и приключи с 18 точки и 4 асистенции при успеваемост 6/7 от дистанция.

С този успех чехите се изкачиха до второ място във временното класиране на група К с общ баланс 6-1, докато руснаците са четвърти с 3-4. България също има 3 победи и 4 поражения, но е на пето място.