Лудогорец се измъчи срещу опашкар (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец се наложи с 2:1 над Верея в мач от 8-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение реализира Антон Огнянов в 40-ата минута, а в 78-ата Антон Недялков изравни. В 82-ата минута Лудогорец постигна пълнен обрат, след красив гол на Марселиньо. Лудогорец за пореден път се отличи с множество пропуски.

Българският шампион създаде чисто положение още в четвъртата минута. Густаво Кампаняро бе изведен на отлична позиция, но шутира неточно.

В 15-ата минута Джоди Лукоки финтира противников състезател и се опита да отбележи с левия крак, но ударът му бе твърде слаб и за стража Георгиев не представляваше особен проблем да улови.

Малко по-късно и Сисиньо пробва късмета си, но топката излезе в аут.

В 40-ата минута противно на логиката Верея поведе. Козмин Моци извърши нарушение в близост до наказателното поле. Зад топката застана Антон Огнянов, който с прецизен изстрел не остави шанс на Ренан.
 Второто полувреме започна с домакински натиск. Лукоки шутира по диагонала, но не намери целта. В 58-ата минута Марселиньо пропусна да се разпише от чиста позиция. Бразилецът направи двойно подаване с Клаудио Кешерю, преодоля бранител на гостите, но ударът му попадна право в обсега на вратаря Георгиев.

В 65-ата минута Вандерсон изведе влезлия като резерва Якуб Шверчок сам срещу вратаря, но нападателят не успя да изравни.

В 72-ата минута и Козмин Моци се отличи с пропуск, след като от удобна позиция не успя да се разпише с глава. Тук обаче трябва да отчетем и светкавичната реакция на стража на Верея Георгиев, който изби в корнер.

В 78-ата минута Антон Недялков изравни с плътен удар от границата на наказателното поле. Това бе първото попадение на бранителя за шампионите.

Четири минути по-късно Лудогорец стигна до пълен обрат. Марселиньо едва не скъса мрежата с топовен изстрел с левия крак за 2:1.

В четвъртък "орлите" излизат срещу Байер Леверкузен в първи мач от груповата фаза на Лига Европа. Мачът е на "Лудогорец Арена".

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 2:1
0:1 Огнянов 40
1:1 Недялков 78
2:1 Марселиньо 82

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 30. Моци, 10. Кампаняро, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю