100 години ски спорт в България

Сърбия пречупи Камерун в Бари (видео)

Волейболистите от националния отбор на Сърбия постигнаха първа победа на Световното първенство в Италия и България. След драматичната загуба от САЩ с 2:3 в първата среща, воденият от Никола Гърбич тим успя да пречупи и да се наложи над Камерун с 3:0 (30:28, 25:16, 25:17) във втория си мач от Група С, играна снощи пред по-малко от 1000 зрители в зала "Пала Флорио".

Така "плавите" имат 1 победа, 1 загуба и 4 точки. Камерун също е с 1 победа и 1 загуба, но с 3 точки. Днес (14 септември) Сърбия ще почива, докато камерунските "лъвове" ще играят срещу Австралия от 18,00 часа българско време. В събота (15 септември) пък сърбите ще спорят с Тунис отново от 18,00 часа.

Предвид очаквания лесен мач Никола Гърбич даде почивка на някои от основните си играчи и звезди на тима като Александър Атанасийевич, Урош Ковачевич и Марко Подрасчанин. Това като че ли изигра лоша шега на сърбите, които имаха сериозни проблеми в първия гейм, който измъкнаха трудно след 30:28 след атака на Сречко Лисинац. След това играта на Сърбия потръгна, наложи темпото си и спечели категорично следващите две части с 25:16 и 25:17.

Над всички за сръбския тим бе Дражен Лубурич с 19 точки (4 аса и 68% ефективност в атака) за победата. За камерунците Нейтън Вунембайна с 13 точки.

КАМЕРУН - СЪРБИЯ 0:3 (28:30, 16:25, 17:25)