Русия води в класирането по медали след четвъртия ден на световното

Русия води в класирането по медали след четвъртия ден на световното първенство по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Рускините гимнастички са завоювали до момента 8 отличия, от които 5 златни, 1 сребърен и 2 бронзови.
Абсолютната световна шампионка от Пезаро 2017 Дина Аверина има четири титли до момента - на обръч, топка, бухалки и в отборната надпревара.
България заема четвърто място заедно с Беларус. Двата отбора имат по 1 сребърен медал.

Българският тим Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн спечели сребро в отборната надпревара при жените.

На второ място в класирането по медали е Италия с 3 отличия - 1 сребърно и 2 бронзови, а на трето място е Израел с два медала - сребърен и бронзов.

Утре ще бъде раздаден още един комплект медали - в индивидуалния многобой при жените, а в събота и неделя е състезанието при ансамблите (многобоя и финали) на уредите.