Пламен Константинов: Трябва да отдадем заслуженото на Иран! Изиграха много силен мач

Селекционерът на България Пламен Константинов обясни защо се стигна до загуба от Иран с 1:3 на световното първенство във Варна.
47 България - Иран 1:3
"Трябва да отдадем заслуженото на Иран. Изиграха много силен мач и направиха много малко грешки. Ние бяхме много стегнати и допускахме много грешки в началото, най-вече на сервис. Тяхното посрещане бе много стабилно и това позволи на разпределителя им Маруф да води много равно, много спокойно мача. Опитът им също натежа за това да не допускат толкова много грешки. Младите играчи в нашия отбор преживяват трудно грешките, а само минута-две разконцентриране може да костват загуба в гейма. Вече трябва да мислим за следващите мачове с Пуерто Рико и Куба. Надявам се, че ще успеем да постигнем две победи преди мача с Полша и срещу тях да търсим реванш за днешната загуба", заяви Пламен Константинов пред БНТ.