Япония с първа победа на Мондиал 2018

Националният волейболен отбор на Япония записа първа победа на Световното първенство в Италия и България. "Самураите" надиграха без проблеми Доминиканската република с 3:0 (25:20, 25:16, 25:16) във втория си мач от Група А на шампионата, игран тази вечер пред около 3000 зрители в зала "Мандела Форум" във Флоренция.

Така след загубата от домакините от Италия в мача на откриването, Япония постигна първи успех на Мондиал 2018. За доминиканците това бе второ поражение след вчерашната загуба от Словения с 1:3 гейма. Утре (14 септември) момчетата на треньора Юичи Накагаичи ще играят със Словения, докато Доминиканската република ще спори с Аржентина, която пък снощи отстъпи на Белгия. Срещите са от 18,00 и 21,30 часа българско време.

Единствено първия гейм между двата тима бе по-равностоен, но все пак бе спечелен от японците с 25:20. След това Япония напълно доминираше на полето и заслужено спечели с категоричното 3:0 след 25:16 и 25:16.

Над всички за японския тим бе Юки Ишикава със страхотните 18 точки (2 блока и 80% ефективност в атака) за победата. За Доминиканска република Хенри Лопес завърши с 14 точки.
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА - ЯПОНИЯ 0:3 (20:25, 16:25, 16:25)
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА: Франсиско Лопес 1, Хенри Лопес 14, Елвис Контрера 4, Хосе Мигел Касерес 5, Ричи Паулино 4, Феликс Мигел Ромеро 3 - Енхер Мигел Миесес-либеро (Хенри Сантана 5, Ектор Крус 4, Байрон Валдес, Адалберто Перес, Браймер Толентино-либеро)
Старши треньор: ХОСЕ АЛЕКСАНДЪР ГУТИЕРЕС
ЯПОНИЯ: Масахиро Секита 3, Исей Отаке 7, Юки Ишикава 18, Масахиро Янагида 12, Акихиро Ямаучи 6, Таиши Онодера 3 - Тайчиро Кога-либеро (Тацуя Фукузава 10, Наонобу Фуджи, Хироаки Асано, Юджи Нишида 3, Сатоши Цуики-либеро)
Старши-треньор: ЮИЧИ НАКАГАИЧИ.