България не успя срещу Иран (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха първата си загуба на световното първенство за мъже. Възпитаниците на Пламен Константинов отстъпиха на Иран с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) в мач от II кръг на Група D, който се игра пред 5100 зрители в зала “Конгресна” на ДКС във Варна.

Българските волейболисти допуснаха общо 37 непредизвикани грешки, които се оказаха фатални за изхода на двубоя. В средата на 4-ия гейм от игра излезе Тодор Скримов, който получи схващане на крака.
  Препълнената до краен предел от 5100 зрители зала “Конгресна” във Варна посрещна голямото дерби от Група D.
Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 5:3 в началото на втората част след атака на Николай Пенчев. Две поредни добри атаки на Николай Пенчев и 7:5. Иранците успяха да изравнят при 7:7. Последва атака на Миро Градинаров и България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Иран успя да поведе с 10:9. Националите изравниха след атака на Тодор Скримов при 10:10. Три поредни точки за за Иран - 10:13 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. Иран стигна до 16:12 при второто техническо прекъсване. При 12:17 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Светослав Гоцев замени Николай Николов и веднага атакува за 13:17. Ас на Георги Сеганов - 14:17 . Блокаут на Николай Учиков - 15:17. Тодор Скримов атакува технично за 17:20. България намали до 18:21 след поискано видео повторение. Милад Ебадипур изведе Иран напред с 23:19. Страхотната игра на Сайед Маруфлакрани изведе иранците до успех с 25:20 след перфектна атака на Милад Ебадипур.

Ас на Виктор Йосифов направи резултата 5:5 в началото на третата част. Атака на Николай Учиков и 6:6. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра за 8:7 за България при първото техническо прекъсване. България поведе с 3 точки при 13:10 след атака на Николай Пенчев. Две поредни грешки на Николай Учиков и Иран поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. България изравни при 16:16. Едно от най-дългите разигравания завърши с успех на България, след като Тодор Скримов атакува мощно по острия диагонал за 18:18. Националите поведоха с 19:18, а Игор Колакович взе прекъсване за Иран. Атака на Тодор Скримов по блокадата и 20:19 за България. Единичен блок на Виктор Йосифов и и 22:19 за България. Николай Учиков атакува по блокадата за 23:20. Мощна контраатака на Виктор Йосифов и България стигна до геймбол при 24:20. Атака на Виктор Йосифов изведе България до успех в третия гейм с 25:22.

Волейболистите на България поведоха с 5:4, в началото на 4-ия гейм, след единичен блок на Виктор Йосифов. Николай Учиков атакува за 8:7 при първото техническо прекъсване. Две поредни точки на Николай Пенчев и 10:7. Атака на Светослав Гоцев 11:8. Иран изравни при 12:12, но по неприятнто бе, че Тодор Скримов получи контузия в глезена. Скримов остана да лежи на пода и бе заменен от Валентин Братоев. “Персите” успяха да дръпнат с 20:17, но Миро Градинаров намали до 19:20. Момчетата на Игар Колакович запазиха концентрация и водени от Сайед Маруфлакрани поведоха с 23:19. Двойна иранска блокада хвана атака на Валентин Братоев и донесе победната точка в 4-ата част за 25:19 и за 3:1 гейма в мача.
В класирането в Група D Полша и Иран имат по 6 точки от два мача и геймово съотношение 6:1, България е с 3 точки и геймово съотношение 4:3, Куба е без точка с геймово съотношение 1:3, Финландия е без точка и спечелен гейм от 1 мач, Пуерто Рико е без спечелена точка и гейм от 2 срещи.

Утре надпреварата в групата продължава с два нови двубоя. От 17.00 часа играят Финландия и Куба, а от 20.30 часа България среща Пуерто Рико.
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Николай Учиков 10, Тодор Скримов 18, Валентин Братоев 4, Виктор Йосифов 10, Николай Николов 1 - Теодор Салпаров-либеро (Мирослав Гладинаров 8, Светослав Гоцев 4, Николай Пенчев 10)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ИРАН:

Сайед Мир Маруфлакрани 1, Амир Гафур 11, Милад Ебадипур 8, Али Шарифиеи 11, Мохамад Мусави 11 - Махди Маранди-либеро (Фархад Гаеми, Сабер Каземи, Мохамад Вади, Мохамадреза Хазратпурталатапех - либеро)

Старши треньор: ИГОР КОЛАКОВИЧ.

Резултати от втория кръг в първата групова фаза на световното първенство по волейбол в Италия и България: