Миньор (Перник) с нов президент

Бизнесменът Ангел Христов застана начело на Миньор (Перник). Бившият елитен рефер вече е президент на клуба, като си постави задачата да върне “чуковете“ в професионалния футбол. До края на седмицата 53-годишният Христов ще се срещне с треньорите и футболистите.

Днес бизнесменът изгледа победата на Миньор над четвъртодивизионния Дружба (Мещица) със 7:0. Двубоят бе областен финал от предварителния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига и се игра на стадион “Миньор“.

79 Миньор(Перник) - ЦСКА 1948

“Жълто-черните“ поведоха още в 6-ата минута с гол на Денислав Балев. Малко по-късно Стоян Кадифчин удвои с удар от границата на наказателното поле. До почивката Денил Селимински с глава направи преднината класическа.

През втората част надмощието на перничани продължи, а младоците Кристиян Слишков, Стивън Милчев, Александър Асенов и Божидар Атанасов доведоха нещата до крайното 7:0.

Следващата фаза на надпреварата трябва да определи представителят на Югозападна България в полуфиналите.