Малките "шейхове" показаха дух срещу Славия

Нефтохимик U19 изигра силен мач у дома, срещу коравия тим на Славия U19. След като гостите поведоха с 2:0, момчетата на Милен Христов показаха характер и се върнаха в играта, съумявайки да изравнят. Срещата беше от V-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.
През първата част отборът на Славия имаше превес на терена. „Белите“ откриха резултата в 10-та минута, след многоходова атака. След още 10 минути те удвоиха аванса си.
Предимството им обаче не успя да сломи „шейховете“, които не загубиха стимул да се борят. В края на първата част те намалиха резултата, чрез Илиян Николов. Той засече с глава центриране от корнер на Асан Ахмед. През втората част „зелените“ излязоха на терена с по-голямо самочувствие и повишена мотивация. До края на двубоя играта беше равностойна, като и пред двете врати имаше опасности. „Шейховете“ изравниха в 65-та минута, след атака на двете нови попълнения в тима. Нино Лечев центрира към Денислав Минчев, който бе точен за 2:2.
В следващия кръг Нефтохимик гостува на Септември (София), на 16-ти септември (неделя), от 14:00.
Състав на Нефтохимик: Марио Исаков, Неделчо Дамянов, Мартин Ставрев, Илиян Николов, Васил Ставрев, Даниел Атанасов, Румен Фратев, Нино Лечев, Асан Ахмед, Матей Иванов, Петър Златинов
Резервен състав: Стилиан Каридов, Божидар Кисьов, Христо Юруков, Тодор Султанов, Павел Русев, Иво Георгиев, Денислав Минчев