Безмилостните "червени фурии" отнесоха Хърватия с 6:0 (видео)

Тимът на Испания не показа никаква милост при домакинството си на Хърватия от група 4 на дивизия "А" от Лигата на нациите. "Ла Фурия Роха" се подигра с гостите за крайното 6:0. Основна заслуга за този резултат има младият нападател на Реал Мадрид Марко Асенсио, който се отличи с гол, две асистенции и основна заслуга за автогол на стража на хърватите.
Интересното е, че бившият наставник на Барселона Луис Енрике заложи на цели шестима играчи на Реал Мадрид като титуляри. Това се случва за първи път от 2002 г. насам, когато селекционер е Иняки Саес. На вратата очаквано беше Давид Де Хеа. Пред него действаха Даниел Карвахал, Начо Фернандес, Серхио Рамос и Хосе Гая. Тримата халфове бяха Серхио Бускетс, Саул Нигес и Дани Себайос. Атаката на тима се водеше от направилия страхотен мач срещу Англия Родриго, който бeше подпомаган по крилата от Иско и Марко Асенсио.

Световните вицешампиони от Хърватия излязоха в схема 4-2-3-1 и редица промени в състава за първата си официална среща след историческия за тях Мондиал 2018. След отказването на Даниел Субашич титуляр на вратата беше Ловре Калинич. Четиримата в отбрана бяха Шиме Върсалко, Матей Митрович, Домагой Вида и Йосип Пиварич. Пред тях беше двойката Иван Ракитич и Марсело Брозович, а с по-офанзивни функции бяха натоварени Матео Ковачич, Лука Модрич и Иван Перишич. На върха на атаката Златко Далич разчиташе на нападателя на Андерлехт Иван Сантини.

В 14-ата минута дойде първата по-сериозна опасност в мача. Върсалко проби и центрира в наказателното поле към Сантини, чийто удар обаче мина малко встрани от вратата. В последвалата атака на Испания и Родриго се отчете с удар след центриране на Гая, който обаче беше уловен от Калинич. Десет минути по-късно, както преди три дни срещу Англия, Саул откри резултата в полза на иберийците. Карвахал центрира, халфът игра с глава, топката тупна в земята и влетя в мрежата.
В рамките на няколко минути Марко Асенсио блесна с две фантастични изпълнения. В 33-ата младият нападател на Реал удвои преднината на испанците с плътен шут от около 23 метра, а 120 секунди по-късно той се разходи необезпокоявано покрай границата на наказателното поле и стреля. Неговият шут срещна напречната греда, след което и гърба на вратаря, за да стане резултатът 3:0 още преди почивката.
"Ла Фурия Роха" продължи да е безпощадна към "ватрените" и през втората част. В 49-ата минута, от третия си опит в мача, Родриго успя да се разпише. Героят на вечерта Асенсио изведе по отличен начин нападателя, който промуши топката между краката на излезлия Калинич. При подаването обаче останаха съмнения за засада. В 57-ата минута унижението за балканците продължи - след изпълнение на корнер Рамос се извиси над всички и заби топката в мрежата за 5:0.
Това обаче не беше всичко - в 70-ата минута дойде ред и на Иско да запише името си сред голмайсторите. Асенсио с нова асистенция намери андалусиеца в наказателното поле, който с технично изпълнение прати топката в мрежата на Хърватия за шести път в мача. До края на мача домакините имаха още няколко добри възможности за гол, но такъв така и не падна.
Така Испания се настани удобно на първата позиция в групата с шест точки след победи и в двата си мача от турнира досега. Англия и Хърватия остават без актив, след като са изиграли само по един двубой.