Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Българките поддържат високото темпо и във втория ден на Световното в София

Българките се представиха отлично и в началото на втория състезателен ден на Световното първенство по художествена гимнастика в София, провеждащо се в зала “Арена Армеец”. Невяна Владинова, която стартира първа от нашите представителки в днешните изпълнения на топка, изигра отлично своето съчетание и получи 19.000, което й отреди четвърто място във временното класиране с 37.700. Катрин Тасева бе най-високо оценена от българските гимнастички, получавайки 19.400, което й отреди второто място във временното класиране с 38.250.

Боряна Калейн, която вчера в изпълненията на обръч бе оценена най-високо и единствена получи оценка от 19.050, днес допусна известни неточности в съчетанието си на топка и получи 17.700, което я изпрати на шеста позиция в класирането с 36.750.

Водачка в класирането към този момент е Влада Николченко от Украйна с обща оценка от 38.650, а трета е италианката Милена Баласари с 38.050. От 15 часа стартира третия поток за деня (C), а от 17:10 е последният, след който ще станат ясни финалистките на двата уреда. Финалите са тази вечер от 20:00 - 20:30 (обръч) и от 20:35 - 21:05 (топка).