СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Сърбия и Румъния не се победиха в балканското дерби, Кешерю игра само 8 минути

Тимовете на Сърбия и Румъния завършиха наравно 2:2 в среща от група 4 на дивизия “С” на Лигата на нациите, играна в Белград. Така Румъния във втори пореден мач срещу балкански противник прави реми след 0:0 срещу Черна гора в Букурещ преди три дни.

Домакините могат повече да съжаляват за пропуснатия шанс за победа. Те не само, че играха по-добре през целия мач, но и на два пъти водеха в резултата. Нападателят на английския Фулъм Александър Митрович откри резултата в 26-ата минута, но в 48-ата Николае Станкиу изравни от дузпа, свирена за нарушение на Александър Коларов. “Орлите” отново поведоха след в 63-ата минута след втория гол на Митрович в мача, но пет по-късно Мариус Тукудеан оформи крайното 2:2. Именно на негово място нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю влезе в игра в 82-ата минута.

Така Черна гора и Сърбия са първи и втори в групата с по 4 точки. Следва Румъния с 2 пункта и Литва без никакъв актив. Всички тимове за изиграли по два мача.