Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Италия продължава да буксува след загуба от еврошампиона (видео)

След като в първия си мач от група 3 на дивизия "А" от Лигата на нациите Италия завърши 1:1 у дома срещу Полша, тази вечер тимът направи нова грешна стъпка при визитата си на европейския шампион Португалия след поражение с 0:1. Единственият гол в първия мач на домакините от новия турнир отбеляза Андре Силва в 48-ата минута.
На вратата за европейския шампион беше Руи Патрисио, а четиримата пред него бяха Жоао Кансело, Пепе, Рубен Диас и Марио Руи. В средата на терена Фернандо Сантош разчиташе на Пици, Рубен Невеш и Вилиам Карвальо. В отсъствието на суперзвездата и капитан на тима Кристиано Роналдо атаката се водеше от младия нападател Андре Силва, който беше подпомаган по крилата от Брума и Бернардо Силва.
Четирикратните световни шампиони от Италия също излязоха в схема 4-3-3. Във втори пореден мач титуляр на вратата беше Джанлуиджи Донарума, а пред него действаха Мануел Ладзари, Матия Калдара, Алесио Романьоли и Доменико Кришито. В халфовата линия избраниците на Роберто Манчини бяха Бриан Кристанте, Жоржиньо и Джакомо Бонавентура. За разлика от предишния мач, Чиро Имобиле замени неубедителния тогава Марио Балотели на върха на атаката, а вдясно и вляво от него играха Симоне Дзадза и Федерико Киеза. Интересното е, че за първи път от много години насам Ювентус нямаше свой играч в стартовите 11 на тима.
Първите минути на двубоя не предложиха нищо интересно. В тях португалците бяха по-активният тим, но ударите към двете врати почти липсваха. В 27-ата удар на Бернардо Силва беше избит от голлинията от Калдара. Пет минути след това Португалия отново беше близо до това да открие резултата в своя полза. След пробив на Марио Руи той пробва центриране в наказателното поле, топката рикошира в крака на Калдара и нацели напречната греда.

Две по-късно съдията отказа да свири дузпа за домакините след препречване на Кришито срещу Пици. Малко след това италианците отговориха с добър удар след корнер, който обаче беше неточен. До края на полувремето "скуадра адзура" беше по-добрият тим, като зареди атака след атака, но така и не успя да отбележи гол.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за "мореплавателите". В 48-ата минута Калдара сбърка, Брума му отне топката и стигна до наказателното поле, където подаде на Андре Силва. Нападателят се ориентира много добре и прати топката в обратния ъгъл за своя 13-ти гол с екипа на Португалия. Пет минути след това другият Силва в тима - Бернардо, беше близо до това също да се разпише, но Донарума изби неговия силен удар в корнер.
В последвалите минути португалците продължиха да владеят инициативата, като Пици се прояви с удар в 68-ата минута, който с мъка беше спасен от стража на гостите. Последната опасност пред една от двете врати дойде в 86-ата, когато Донарума отрази изстрел на Ренато Санчес в близкия ъгъл.
Така Португалия поведе в групата с три точки от един мач. Следва Полша с 1 точка също от 1 среща, а последни са италианците със същия актив, но от 2 двубоя.