Лазов преодоля квалификациите в Баня Лука

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазов преодоля квалификациите и се класира за основната схема на турнира от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд 85 хиляди евро и гостоприемство. Поставеният под номер 5 в пресявките Лазов победи четвъртия в схемата Елмар Еюпович (Германия) с 3:6, 6:2, 6:3 за 2:10 минути. В третата част българинът преодоля пасив от 0:2, но след серия от четири поредни гейма взе контрола върху сета.
Директно в основната схема на турнира ще участва друг национал за за купа "Дейвис" - Димитър Кузманов. В първия кръг той излиза срещу Анте Павич (Хърватия). Двубоят между двамата е утре от 11.00 часа, а също утре Лазов продължава участието си в основната схема. Неговият съперник ще стане ясен по-късно днес.