Няма бира! Кливлънд пак не спечелиха

Хладилниците с безплатна бира в Кливлънд останаха заключени за поне още седмица. Феновете на „браунс” предвкусваха пиршеството за първата победа на любимците си от Бъдни Вечер 2016 г., но девет секунди преди края на продължението опитът на Зейн Гонсалес фийлдгол от 43 ярда бе блокиран. Така домакинството на Питсбърг завърши без победител – 21:21, което се оказа първото равенство в НФЛ от 30 октомври 2016 г.

Райън Фицпатрик (21 от 28 за 417 ярда) завърши с перфектния рейтинг от 156.3, а Тампа Бей изравниха клубния си рекорд по резултатност, сразявайки като гости Ню Орлийнз с 48:40. Това бе третият мач в историята на „корсарите” с толкова отбелязани точки и първият от Супербоул XXXVII насам. ДеШон Джаксън отбеляза два тъчдауна, а Майк Евънс и Крис Годуин добавиха по един за Тампа Бей. Фицпатрик се разписа по земя, а защитата върна фъмбъл на дошлия преди седмица от Ню Инглънд Майк Гилислий 34 ярда до ендзоната на „светците”.

Мултимилионната инвестиция в Арън Роджърс даде първите плодове в късните часове на неделния ден. Куотърбекът на Грийн Бей хвърли три тъчдаун паса в последната четвърт и измъкна домакинството на Чикаго. „Опаковчиците” губеха със 17 точки на старта на финалния период, но завършиха като победители – 24:23. Въпреки поражението Чикаго имат достатъчно поводи за оптимизъм покрай дебюта на Халил Мак. Привлеченият от Оуклънд лайнбекър отбеляза тъчдаун след пресечен пас на резервата на домакините ДеШоун Кайзър, на когото се наложи да смени за известно време преди почивката тероризираният от защитата на „мечките” Роджърс.