Бдин шокира Спартак насред Плевен

Отборът на Бдин (Видин) е новият лидер на Северозападната Трета лига. Селекцията на Боби Борисов свали Спартак от първото място, след като го победи в Плевен с 3:2 в мач от 5-ия кръг на първенството. В момента и двата състава имат по 12 точки в актива си, но заради по-добрите показатели в преките двубои, Бдин е водач в групата.

Гостите играха половин час с десет футболисти. Мачът не тръгна добре за тях. В 10-ата минута те изоставаха в резултата, след като Ивайло Емилов изпрати топката в мрежата им. Секунди по-късно Радослав Байчев имаше възможност да изравни, но плевенският вратар Иван Георгиев спаси. В края на първата част топката рикошира в крака на Иван Макриев и спря в плевенската врата – 1:1.

Само за секунди след почивката видинчани изкова успеха. В 57-ата минута Байчев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Николов. Веднага след това Борислав Борисов стреля точно от границата на наказателното поле за 3:1. Байчев изрази радостта си от попадението с жестове и реферът му вдигна втори жълт и червен картон. В 63-ата минута Ивайло Иванов бе повален в наказателното поле на Бдин и Ивайло Раденцов реализира дузпата – 2:3. До края обаче резултатът остана непроменен.