Садово с втора победа, Гигант продължава без точка

В мач от пети кръг на шампионата на Югоизточната Трета лига Садово победи много трудно коравия отбор на Гигант (Съединение) с 1:0. Втората домакинска победа за тима на Садово буквално беше извоювана с много жертви. Първо се контузи тежко току-що завърналият се в титулярния състав Георги Ставрев и беше заменен в средата на първото полувреме от Стоян Грънчарски, който отбеляза малко след смяната и победния гол – негов трети в първенството. След това се контузи и Георги Христозов и бе заменен от добре представилия се Емо Стоев-Бадема.

Неволите на домакините продължиха и след като и Никола Николов-Кубето беше заменен от Георги Бъчваров, стана ясно, че Садово ще се опитат да запазят резултата. За капак на всичко 30 минути преди края втори жълт и респективно червен картон получи Иво Димитров-Шведа, който спря с нарушение перспективна атака на гостите от Съединение. Половин час с човек по-малко перспективите не изглеждаха добри, но колетивният дух и добрите изяви в защита на целия отбор запазиха резултата до края.

С победа Садово събра шест точки в актива си и се изкачи на десетото място във временното класиране. Гигант пък продължава да бъде единственият отбор без спечелена точка до момента и заема последното място в групата.