Созопол с втора загуба, Борислав вече дели второто място с Черноморец

Отборът на Созопол отстъпи с 1:2 като гост на Борислав (Първомай) в среща от 5-ия кръг на Югоизточната Трета лига. "Небесносините" могат да съжаляват, че не взеха трите точки, след като бяха по-добрият отбор през цялата среща. В 22-та минута обаче, при една от малкото атаки на домакините от Борислав, те откриха резултата. Динко Митрев се разходи покрай защитата на гостите, след което комбинира с Ангел Здравчев, който от точката на дузпата изведе домакините напред в резултата.

Седем минути след подновяването на играта домакините от Борислав удвоиха своя аванс. При втората по-сериозна опасност пред вратата на Свилен Нотев, Валентин Добревски, който е син е на бившия нападател на Ботев (Пловдив) Гено Добревски, довкара на празна врата след пас на Георги Стойнов. В добавеното от главния съдия време Стефан Стойнов на празна врата отбеляза почетното попадение.

Това е второ поражение за "вампирите" от началото на кампанията след загубата в първия кръг с 0:2 от Загорец (Нова Загора). Момчетата на Маргарит Димов със сигурност ще играят важна роля в шампионата, а още следващата седмица ще се опитат да спрат лидерите в групата Нефтохимик на своя стадион "Арена Созопол". Созопол гостува и на другия фактор през настоящата кампания Черноморец след няколко кръга, а целта отново ще са трите точки и връщане сред лидерите.

След поражението "вампирите" имат 9 точки в своя актив и заемат шеста позиция след победи с 6:1 у дома над Садово и 4:2 над Асеновец (Асеновград), а при визитата над Розова долина (Казанлък) "небесносините" се наложиха с 2:1. Лидери са Нефтохимик с пълен актив от 15 точки, следвани от Борислав (Първомай) и Черноморец (Бургас) с по 12 точки. След тях са Марица (Пловдив) и Загорец (Нова Загора) с по 11, а Созопол остава с 9 в своя актив.

Снимка: "KotaSport"