Защитник закопа Пирин (Разлог), Балкан с първа победа у дома през сезона

Футболистите на Балкан постигнаха първа победа като домакин от началото на първенството на Югозападната Tрета лига. По-рано днес, в мач от шестия кръг на шампината, те спечелиха с 2:1 срещу Пирин (Разлог) и нанесоха първо поражение на абсолютния лидер до момента, който имаше пет победи от пет мача. Това бе и второ поредно гостуване за възпитаниците на Христо Джоджов. Срещата в Ботевград изгледа и шефът на Зоналния съвет на БФС София Валентин Чакъров.

Балкан откри резултата още в 5-ата минута, когато Ивайло Бояджиев се възползва от грешка в отбраната на гостите и с диагонален удар откри резултата. Боян Стойнев се опита да лъже противник в наказателното поле и грешката му бе наказана с гол. Десет минути след началото на второто полувреме Пирин изравни чрез Цветан Варсанов.

След това попадение гостите тръгнаха да търсят втори гол и натиснаха. Пет минути преди края на редовното време късметът бе на страната на Балкан. При една добра атака на домакините Симон Николов подаде остро в наказателното поле и отново Боян Стойнев заби неспасяемо топката в собствената си врата.

След тази победа Балкан се изкачи с четири места по-нагоре - вече е 12-ти със 7 точки, колкото имат още Миньор (Перник) и Беласица (Петрич). От поражението на Пирин се възползва Хебър (Пазарджик), който излезе начело в класирането.

Снимки: Botevgrad.com