Етър спечели купа при девойките

Отборът на Етър спечели футболния турнир за девойки за Купата на M&BM, който се проведе на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Надпреварата бе част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Велико Търново.

Турнирът се проведе под патронажа на кмета на Велико Търново Даниел Панов и в него участваха 8 отбора, съставени от девойки, родени след 01.01.2004 година.

Във финала домакините от Етър се наложиха над Янтра 2013 (Габрово) с 4:0. Това бе трета поредна победа за "болярките" и треньора им Валентин Витанов в досегашните три издания на турнира за Купата на M&BM. На трето място завърши тимът на Светкавица (с. Градешница), който в малкия финал надигра Дунав с 4:3 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време).

Пети станаха девойките на Севлиево Лейдис след разгром със 7:0 над Боруна (с. Царева ливада). В мача за 7-о място Чумерна (Елена) победи Чавдар (Троян) с 4:0. Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор M&BM. Официални гости, които присъстваха на турнира и взеха участие в награждаването на призьорите, бяха: Павел Петров - управител на M&BM, съпругата му Зоя Петрова, която е зам.-управител на M&BM, Ани Радоева - маркетинг мениджър на фирмата, героят от САЩ'94 Бончо Генчев, който е и председател на ЗС на БФС - Велико Търново, Георги Трендафилов – председател на областен съвет на БФС Габрово, Георги Давидов – експерт по въпросите на спорта към община Велико Търново и спортният журнарлист Анатоли Петров, който е и пресаташе на Етър.

Ето и индивидуалните награди, които бяха раздадени на турнира:

най-добър вратар: Кристиана Кабова (Етър)
най-добър защитник: Белослава Мишева (Етър)
най-добър полузащитник: Йоана Борисова (Янтра 2013)
най-добър нападател: Мирослава Пейкова (Етър)
голмайстор: Антония Ангелова (Севлиево Лейвис) с 9 гола
най-техничен състезател: Йоана Томова (Севлиево Лейдис)
най-полезен състезател: Зорница Стефанова (Светкавица)
най-добър състезател на турнира: Преслава Иванова (Янтра 2013)
най-добър треньор: Валентин Витанов (Етър)

Специална награда за най-голям принос към турнира получи Павел Петров, управител на фирма M&BM.