Левски удари сърби на "Герена", "сините" продължават с победите (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 1:0 сръбския Радник (Сурдулица) в контрола на стадион "Георги Аспарухов". Единственото попадение беше дело на Паулиньо в 5-ата минута от дузпа. Три от новите попълнения - Богдан Вашчук, Нуно Реиш и Луи Нганиони направиха дебют за столичани, докато последният пристигнал - Луан Виана, гледа от трибуните.
Проверката бе организирана по желанието на Славиша Стоянович, който искаше да пробва различни варианти и да види всичките си футболисти, които не взеха участие в официалните мачове след неговото пристигане на "Герена". Тимът на "сините" е в серия от пет поредни победи в Първа лига, а с този успех има шест поредни при Стоянович.

78 Левски - Радник (Сурдулица)

Интересното е, че приятелската среща между деветия в Сърбия и Левски се превръща в хубава традиция.

През 2016 година тимът от Сурдулица покани "сините", като пое всичките разноски на столичани, за да представи тима си срещу 26-кратните шампиони

, тъй като в Западни покрайнини живеят много българи.

Мачът завърши 0:0

, а миналата година Радник пристигна

в Правец, за да върне визитата, след като българският гранд го покани за контрола. Левски победи с 1:0, а попадението отбеляза Бабатунде Адениджи

.

Капитанът Иван Горанов, който е с националния отбор на България, пропусна мача, както и бранителят Холмар Ейолфсон, който е с Исландия. Почивка получиха твърдите титуляри Кали Тиам, Давиде Мариани, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, а също така и Станислав Костов, които не бяха и сред резервите.

"Сините", които играха за първи път със сивия си трети екип, започнаха срещата с трима дебютанти. Стоянович заложи за първи път на трима от привлечените през последните седмици - Богдан Вашчук, Нуно Реиш и Луи Нганиони. Естонецът бе опорен полузащитник, португалецът бе централен защитник, а французинът бе ляв бранител. Останалите титуляри бяха: Митрев, Найденов, Яблонски, Юруков, Нашименто, Паулиньо, Кабов, Буш.

Паулиньо пък се завърна от първата минута с гол. Бразилецът вкара от дузпа в 5-ата минута, а нарушението беше извършено срещу младия Кабов, който беше изведен от Паулиньо. Последваха удар с глава на Яблонски, който мина над гредата, както и изстрел от фаул на Нашименто, преминал покрай дясната греда на гостите. Паулиньо обра овациите на публиката след слаб удар със странична ножица.

Божич проби опасно веднъж през Луис Нганиони, а в 31-ата минута Пантелич стреля над гредата на Митрев. Две минути преди края на първата част Паулиньо се размина с втори гол, като от добра позиция стреля над вратата.

Втората част започна без промени в състава на Стоянович. Още в 47-ата минута гостите удариха гредата, след като Митрев не се намеси добре при силен изстрел на Ристович от фаул. Стражът опита да боксира, но топката отиде в горната греда и излезе в корнер. Хубава атака на "сините" завърши с точен шут на Нганиони, който вратарят изби. При добавката Вашчук пропусна да удвои. Отново той прова удар в 62-ата минута. Секунди преди това Станислав Иванов, Ривалдиньо и Антони Белмонт влязоха на местата на Буш, Юруков и Кабов. Нова хубава атака завърши с удар на Вашчук, който отиде в ръцете на вратаря.

Митрев спаси Левски в 67-ата минута, когато Пантелич остана сам срещу него, но стражът майсторски се намеси и запази вратата си суха. Въпреки тази добра проява, стражът получаваше на моменти иронични аплодисменти от част от публиката в Сектор "А".

В игра влязоха още Милош Цветкович, Мартин Петров, Аймен Беаид, Илия Димитров и Алекс Боримиров, но до 90-ата минута чисти положения не бяха създадени, докато сърбите опитаха да стигнат до равенството. Ривалдиньо имаше шанс да удвои едва в последните секунди. Бразилецът обаче се опита да прехвърли вратаря с прекалено слаб удар.

Единствено Митрев, Яблонски и Нганиони играха пълни 90 минути.

"Сините" ще получат почивка, след което от вторник започват подготовка за гостуването на Локомотив (Пловдив) на "Лаута". Двубоят на 16 септември е от 8-ия кръг на Първа лига, а левскарите ще искат да продължат положителната си серия в шампионата.

ЛЕВСКИ - РАДНИК 1:0
1:0 Паулиньо (5-дузпа)