Бока Хуниорс и Сан Лоренцо се измъкнаха от провал за Купата на Аржентина (видео)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс се класира на 1/8-финал за Купата на Аржентина, след като победи много трудно с 1:0 Сан Мартин ди Тукуман в сблъсък от 1/16-финалите.

На стадион "Антонио Ромеро" във Фамоса, играчите на Гийермо Скелото стигнаха до успеха изключително трудно. Чак в 75-ата минута отличен удар на Едвин Кардон, който получи подаване от Карлос Тевес, спря в мрежата на Арче. Секундите преди края Абила удвои и оформи крайното 2:0 за Бока Хуниорс.

"Генуезците" заложиха на тандема Дарио Бенедето и Мауро Сарата в атака, но и двамата бяха заменени след почивката от Тевес и Абила, което се оказа решаващо за успеха.

Друг от грандовете на Буенос Айрес Сан Лоренцо беше на косъм от отпадане в турнира. На стадион "Марсело Биелса" в Росарио столичани губеха с 0:2 от Колон до 68-ата минута. Легисамон (17) и Фрицлер (65) дадоха аванс на "червено-черните", но две попадения на 23-годишния нападател Гастон Раниеро (68,76) направиха така, че мачът да бъде решен с дузпи.
Играчите на Колон вкараха първата си дузпа, но пропуснаха три поред, което се оказа ключово и отпаднаха след 1:3 в дузпите.

Ривър Плейт, Росарио Сентрал, Естудиантес, Нюелс Олд Бойс, Химнасия Ла Плата, Сентрал Кордоба, Архентинос Хуниорс, Платенсе, Темперлей, Алмагро и Атлетико Рафаела вече се бяха класирали на осминафиналите.