Черно море победи Черноморец (Балчик) в контрола

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 3:1 в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. Два гола за домакините вкара Мехди Фенуш през първата част, през второто полувреме в 87-та минута се разписа и Георги Илиев, а за гостите почетния гол вкара Валентин Йосков в 84-та минута.

Черно море поведе още в 3-та минута с първия гол в мача на Мехди Фенуш. Домакините удвоиха преднината си в 21-ата минута, след като нападателят бе изведен в отлична позиция от Георги Божилов и не сгреши. През втората част Черно море бе по-добрият отбор и създаде доста положения. В 84-ата минута преотстъпеният в отбора на Черноморец Валентин Йосков при една от редките контраатаки на гостите вкара гол, а крайното 3:1 оформи Георги Илиев в 87-ата минута.

В контролата взе участие дошлият на проби в Черно море холандец Леандро.