Победа без блясък за Сърбия

Сърбия стартира с очаквана победа участието си в Лигата на нациите. В двубой от група 4 на Лига "С" западните ни съседи постигнаха минимален успех с 1:0 като гост на Литва. Точен беше Душан Тадич от дузпа в 38-ата минута. Сърбите бяха без Александър Коларов, Адем Ляич и Сергей Милинкович Савич, а техните заместници не убедиха с представянето си. Въпреки това, тимът на Младен Кръстаич взе трите точки срещу най-непретенциозния съперник в групата.

Литовците бяха твърде плахи и почти не застрашиха вратата на Марко Дмитрович. Александър Митрович спечели дузпата, от която Тадич откри резултата, но това беше една от малкото интересни ситуации в мача до почивката.

Самият Митрович можеше да вкара няколко гола, но направи непростими пропуски. Чак в последните минути домакините погледнаха по-смело напред и принудиха сърбите да бранят крехкия си аванс. Литовците заложиха на центрирания и далечни удари, но не успяха да се доберат до равенството.

На 10 септември Сърбия посреща Румъния в Белград в опит да се утвърди на върха в класирането.

ЛИТВА - СЪРБИЯ 0:1 (0:1)
0:1 Д. Тадич (38) д.