Етър победи Ботев (Враца) в контрола

Етър победи Ботев (Враца) с 4:2 в контрола, играна в Правец. Жилсон Варела отбеляза първите си два гола за "виолетовите". Неофициален дебют направи вратарят Анатоли Господинов, а в игра се завърна и Аласана Мане.

Още в 10-ата минута Жилсон Варела бе съборен в пеналта и последва дузпа, а за бурно недоволство червен картон бе показан на Мариян Иванов, който бе заменен от друг играч на Ботев. Футболистът от Кабо Верде сам превърна дузпата в гол. В 42-ата минута след грешка на вратаря Жилсон Варела овладя топката и направи 2:0. Надмощието на футболистите на Красимир Балъков продължи и след почивката, като Аласана Мане асистира за два гола.

В 50-ата минута той изведе Никола Колев, който с хубав удар в долния ляв ъгъл вкара за 3:0. Само след 8 минути Мане стреля от фаул, вратарят изби топката и Венци Василев покачи на 4:0. В 75-ата минута Георги Вълчев излезе фронтално срещу вратата и направи 4:1, а отново той в самия край на мача оформи крайното 4:2. След края на срещата феновете на Етър, които наблюдаваха любимците си, почистиха сектора си.