Серина Уилямс - Наоми Осака е финалът при дамите на US Open

Бившата номер 1 в света Серина Уилямс се класира за деветия си финал на US Open след разгромен успех с 6:3, 6:0 над Анастасия Севастова. Съперничка на носителката на 23 титли от Големия шлем американка ще бъде японката Наоми Осака, която победи американката Мадисън Кийс с 6:2, 6:4 в другия полуфинал и постигна първа победа над тази съперничка, от която имаше три загуби до този момент. При евентуален успех във спора за трофея Серина ще се изравни по победи в Големия шлем с Маргарет Корт. Серина е шесткратна победителка в Ню Йорк, а за последно игра на финал през 2014 година.
По-малката от сестрите Уилямс започна трудно мача и допусна пробив в началото, но постепенно намали грешките си, докато съперничката й започна да бърка и това доведе до връщане на пробива и равенство 2:2. Серина поведе с 5:2, след което двете си размениха по един сервис гейм и в крайна сметка Серина спечели първия сет. През втория доминацията на американката беше пълна. Нивото на сервиса на Севастова спадна още повече, а Уилямс заложи на чести излизания на мрежата, възползвайки се от неволите на съперничката си на начален удар. В крайна сметка след едва 65 минути игра двубоят на централния корт в комплекса “Флашинг Медоус” приключи.
Малко повече време - 88 минути, бяха необходими на Осака, за да изтръгне победата срещу Кийс. Осака се възползва по-най-добрия начин от слабостите на американката, която пропусна шест възможности за пробив в първия сет. Вторият сет започна с пробив за японката, който след това беше затвърден. Кийс заигра по-добре, след като беше притисната до стената, но ранният пробив на Осака се оказа решаващ за изхода на сета и мача. Така Наоми Осака стана първата японка, която ще играе във финал на турнир от Големия шлем.