"Златната" Хърватия на Модрич не би еврошампиона, докато Кристиано си почива

Европейският шампион Португалия и световният вицешампион Хърватия не излъчиха победител в приятелска среща, играна в португалската провинция Алгарв и завършила 1:1.

Двубоят за домакините пропусна мегазвездата Кристиано Роналдо, за когото наскоро хърватският наставник Златко Далич заяви, че е егоист. По-късно специалистът се извини на носителя на "Златната топка". Асът на Ювентус получи почивка и пропусна проверката срещу "ватрените".

Същевременно капитанът на Хърватия Лука Модрич започна като титуляр зад централния нападател Марко Ливая. По фланговете на атаката на гостите стартираха Марко Пяца и Иван Перишич. Фернандо Сантош пък заложи на Андре Силва като основно острие.

В началото на мача крилото на РБ (Лайпциг) Брума можеше да направи 1:0 за своите, но Ловре Калинич спаси изстрела му. В 18-ата минута резултатът бе открит с точен шут на Иван Перишич. Топката попадна у играча на Интер след карамбол в наказателното поле на Португалия. Последва снаряд, който не остави шансове на вратаря Руи Патрисио. Неволна асистенция за това попадение записа капитанът на "мореплавателите" Пепе, който отклони случайно топката към Перишич.

В 32-ата минута обаче именно бившият защитник на Реал Мадрид развали празника на "ватрените". Португалският ветеран се оказа на точното място пред хърватската рамка и с глава намери мрежата за 1:1. С това бе фиксиран и крайният резултат.

Португалия - Хърватия 1:1

Стартовите състави:

Португалия (4-2-3-1): Руи Патрисио; Кансело, Пепе, Диаш, Марио Руи; Невеш, В. Карвальо; Б. Силва, Пици, Брума; А. Силва.

Хърватия (4-2-3-1): Л. Калинич; Върсалко, Митрович, Вида, Баришич; Ковачич, Бадел; Пяца, Модрич, Перишич; Ливая.